Z odborného tisku

Články týkající se našich produktů a řešení

Efektivita non-IT infrastruktury je ve vzduchu (Computerworld 11, červen 2012)

Naši odborníci představují aktuální trendy v optimalizaci provozních nákladů datových center. Pozornosti se těší řešení, která neomezují flexibilitu infrastruktury, ale zároveň nevyžadují vysoké investice. Více zde (PDF, 1,011 MB).

Na kolik přijde navýšení kapacity datového centra (Computerworld 4, únor 2012)

Způsobů, jak navýšit výkon IT technologií v datovém centru je celá řada. Tento článek ukazuje, jak a za kolik lze vytvořit prostor (včetně veškeré infrastruktury) pro nové servery s vyšší hustotou - čtěte zde (PDF, 368kB).

Efektivní infrastruktura CDIA (Computerworld 17, říjen 2011)

Stručné přestavení efektivní non-IT infrastruktury datových center, tak jak ji pojímá a na míru navrhuje naše společnost - článek zde (PDF, 358kB)

Pohled do nejnovějšího datacentra Google (Hostingy.cz, září 2011)

Google se nedávno na jednom ze svých YouTube kanálů pochlubil videem o výstavbě svého nejnovějšího datacentra. Vzniká na jihu Finska ve městě Hamina a provozuschopné by mělo být do konce tohoto roku. Ke chlazení se bude využívat výhradně mořská voda. Více v článku a na videu zde (PDF, 158kB).

Pokročilá optimalizace chlazení datových center (Computerworld 12, červen 2011)

Jak efektivně uchladit stále vyšší hustotu instalované techniky a jak to udělat co nejlevněji - to jsou časté otázky manažerů i správců větších ICT instalací. Ke skutečně úspěšnému řešení může pomoci znalost různých systémů, doplňků a jejich vhodná kombinace. Článek na toto téma zde (PDF, 261kB). Více na téma chlazení serverů zde.

Zelená datacentra mají zelenou (Business World, květen 2011) 

Zeleným datacentrum můžeme dát přívlastek ekonomický stejně tak dobře jako jej nahrazovat slovem ekologický. Více v článku zde (PDF, 155kB).

Jak optimalizovat chlazení datových center (Klimatizace 1/11, květen 2011)

V rozsáhlejším (a dvojjazyčném :) článku rozebíráme jak osvědčené postupy zvyšování výkonu a optimalizace datových center (či chlazení serveroven), tak i hlediska výběru doplňkových prvků, které mohou při poměrně výhodných pořizovacích nákladech posunout celkové možnosti systému - více zde (PDF, 4,45MB).

Uniflair a APC jsou příbuzní (Reseller Magazine, květen 2011)

Společnost Uniflair, přední dodavatel řešení chlazení pro datová centra, high-density systémy, komunikační centra, serverovny a technické provozy se stala součástí skupiny Schneider Electric, světového lídra v oblasti napájení a chlazení. Více v článku zde (PDF, 98kB). 

Příslušenství rozšiřuje možnosti TČ AERMEC (Chlazení a klimatizace 2/11, únor 2011)

Společnost AERMEC se poslední rok zaměřila za optimalizaci a konsolidaci své nabídky - jedním z výsledků je i rozšíření řady residenčních tepelných čerpadel a jejich příslušenství. Dnes lze TČ AERMEC WRL snadno použít od Skandinávie až po Sicílii, v kombinaci s geo i solar okruhy, rekuperací, atd. Více zde (PDF, 128kB)

Jak šetřit na datacentru, a přitom neohrozit jeho provoz (Computerworld 21/10, prosinec 2010)

Chcete snížit provozní náklady serverovny či datového centra? Nebo navýšit výpočetní kapacity bez zvyšování spotřeby energie? Pak bude potřeba vyladit non-IT infrastrukturu. Určitě si přečtěte tento článek (PDF, 2,3MB).

Možnosti optimalizace chlazení datových center (Chlazení a klimatizace 6/10, listopad 2010)

Každý projektant, který řeší chlazení ICT technologií, naráží na dvě velmi náročné oblasti: jak efektivně uchladit stále vyšší hustotu instalované techniky a – samozřejmě – jak to udělat co nejlevněji. Ke skutečně úspěšnému řešení vede znalost různých systémů, doplňků a schopnost vyjednat vhodnou kombinaci technologií. Více zde (PDF, 347kB).

Tak tahle datacentra jsou opravdu cool (Network World, listopad 10)

Bývalý atomový bunkr, vysloužilý Van de Graafův generátor nebo vápencový lom - i na takových místech lze najít moderní datové centrum. Více v článku zde (PDF, 832kB).

Kdy se vyplatí fyzická ochrana ICT technologií (eFocus 3/10, listopad 10)

Význam dat a interních IT služeb pro chod většiny organizací není potřeba dlouze rozebírat. Podívali jsme se tedy rovnou na to, v jaké chvíli má smysl investovat do nějaké pokročilé ochrany a o jak vysoké částky se může jednat v případě datového sejfu, zabezpečeného racku či datové komory. Celý článek zde (PDF, 148kB)

Nové chillery s R410A (Chlazení a klimatizace 04/10, červen 10)

Informace o nových výrobnících chlazené vody AERMEC se objevila i v odborném tisku. Modely NXW jsou vybaveny novým spirálovým kompresorem pro chladivo R410A, na vysoké účinnosti se kromě celkové optimalizace podílí rozdělení řady do 21 výkonových modelů, vyladěných pro konkrétní zátěž. Více zde (PDF, 670kB)

LU-VE - inovace mění výkon i trvanlivost (Chlazení a klimatizace 04/10, červen 10)

Vzduchem chlazené kondenzátory a chladiče LU-VE se díky společnosti COMPLETE nachází na mnoha českých střechách. Ani odborná veřejnost však často neví, že evropská skupina LU-VE má jeden výrobní závod i v ČR a věnuje rozsáhlou pozornost a prostředky výzkumu a vývoji. O tomto a mnoha dalších zajímavostech v našem článku (PDF, 765kB)

Ochrana dat uložených i zálohovaných (Computerworld 7/10, duben 10)

Stručným shrnutím hledisek a možností fyzické ochrany datových nosičů se živými i zálohovanými daty jsme přispěli k tématu "Storage - bezpečnost" v odborném 14deníku Computerworld. Jako malé řešení doporučujeme datový sejf, větší nároky a různorodou techniku pojme např. zabezpečený rack. Článek zde (PDF, 518kB)

Dostatečné zabezepčení IT infrastruktury je pro firmy stále problémem (Computerworld 7/10, duben 10)

V rozhovoru v CW Martin Petrovka hovoří o příležitostech plynoucích ze současné ekonomicky napjaté situace, o rostoucí skupině rizik vznikajících v šetřících organizacích a možnostech jejich řešení. Rozhovor najdete zde (PDF, 360kB).

UNIFLAIR s certifikací TÜV (Klimatizace 1/10, březen 10) 

Certifikaci přesné klimatizace UNIFLAIR se věnoval odborný časopis Klimatizace ve své česko/anglické mutaci. Známá německá certifikační autorita prověřovala schopnost systému s CRAC jednotkami Leonardo, řízením tlaku ve zdvojené podlaze AFPS a aktivním podlahovým prvkem AFM uchladit rack s tepelnou zátěží 40 kW - zde je celý článek (PDF, 332kB)

Nové kanálové jednotky AERMEC (Klimatizace 1/10, březen 10)

Nová řada TA je rozdělena do 8 modelů se vzduchovým výkonem 900 až 5000 m3/hod a se 4- nebo 6řadým výměníkem voda-vzduch. Připravuje se rovněž verze s přímým výparem pro chladivo R410A (písmeno „E“ v názvu) a verze bez výměníku („X“ v názvu). Nové produkty doplňují stávající řadu TDA a TS. Více zde (PDF, 295kB)

Dvě koncepce chillerů s turbokompresory (Chlazení a klimatizace 2/10, únor 10)

Výhody výrobníků chlazené vody s turbokompresory se díky rostoucím nárokům na úspornost a nízké provozní náklady dostávají do stále širšího povědomí projektantů i uživatelů. Zároveň jsou k dispozici údaje z reálného provozu, které umožňují srovnání s běžnými chillery. Podívali jsme se na hlavní rozdíly a dvě různé koncepce známých výrobců - zde (PDF, 286kB).

Ochrana citlivých dat a systémů (Sdělovací technika 2/10, eHealth, únor 10)

Bez ohledu na konkrétní podobu informačních systémů musí každá organizace zacházející s osobními daty řešit jejich zákonem požadovanou ochranu. To znamená ochranu logickou (na softwarové úrovni) i fyzickou (zabezpečení zařízení, kde jsou uložena živá i zálohovaná data). Toto téma z pohledu zdravotnických zařízení rozebíráme zde (PDF, 2,9MB)

Doporučujeme optimalizaci proudění v sále (Netguru, únor 10)

Na redakční otázky z oblasti klimatizace serverovny a datových center odpovídá Ing. Vladimír Houška, Senior Consultant společnosti COMPLETE CZ. Celý článek naleznete zde (PDF, 136kB). 

Jak ušetřit na serverovně či datacentru (Sdělovací technika 2/10, eHealth, únor 10)

Zdravotnictví prochází vývojem, který na informační technologie klade násobně vyšší požadavky než tomu je v běžných firmách – objem digitalizovaných dat, jejich důvěrnost, odpovídající právní normy, požadavky na nepřerušený chod – to vše vyžaduje špičkovou IT techniku i špičkové „non-IT“ zázemí. Jak to skloubit s omezenými financemi napovídá tento článek (PDF, 2MB). Více na téma klimatizace serverovny zde.

Související