Green IT

Společnost COMPLETE CZ svým klientům doporučuje taková řešení non-IT infrastruktury serveroven a datových center, která vyhoví jejich požadavkům v oblasti parametrů i ceny. Osvědčenou praxi z ČR a doporučení světových odborníků z oblasti Green IT jsme zapracovali do konceptu efektivní infrastruktury CDIA.

Green IT má za cíl snižovat zátěž životního prostředí i provozních rozpočtů majitelů datových center. Tento koncept lze aplikovat jak na nové instalace, tak i při modernizaci starších prostor. Green IT, též Green Computing ukazuje na oblasti, kde lze omezit použití rizikových látek, snížit spotřebu energií a objem odpadů - a to od návrhu, přes výrobu, stavbu a provoz, až po likvidaci ICT a podpůrných technologií.

Zeleným datacentrum můžeme dát přívlastek ekonomický stejně tak dobře jako jej nahrazovat slovem ekologický. Více v článku zde (PDF, 155kB).

GREEN IT - klíčové technologie zahrnují:

  • vysoce účinný energo systém, především řešení zálohovaného napájení (UPS)
  • pokročilý systém volného chlazení (free-cooling), s vyšší účinností a úsporami
  • výměníky s vysokou efektivitou i při částečné zátěži, např. výrobníky chlazené vody s turbokompresorem Turbocor
  • optimalizaci odvodu tepla v datacentru pomocí efektivních CRAC jednotek, inteligentních ventilátorů a částečného či úplného uzavření racků, uzavření studené nebo horké uličky
  • modulární koncept, který dovoluje postupné navyšování výkonu podle rozšiřování ICT technologií při zachování vysoké efektivity provozu
  • systém monitoringu a správy s podporou efektivní distribuce energie a výkonu

Související