Výkonnější a efektivnější „high-density“ chlazení

Datum: 5.3.2010
Společnost COMPLETE CZ na český trh uvádí nové, efektivnější a výkonnější jednotky mezirackového chlazení SAIFOR HDC AISLE s chladicím výkonem až 36 kW.

Společnost COMPLETE CZ na český trh uvádí nové, efektivnější a výkonnější jednotky mezirackového chlazení SAIFOR HDC AISLE s chladicím výkonem až 36 kW.

Nové jednotky SAIFOR HDC AISLE jsou navrženy speciálně pro moderní, energeticky efektivní ICT instalace s vyšší hustotou. Díky tomu, že dokážou pracovat s menším tepelným spádem (rozdílem mezi teplotou chladicí vody a vzduchu v sále), umožňují snížení spotřeby výrobníků chladu (chillerů) a delší provoz v režimu volného chlazení (free-cooling). Navíc obsahují nový řídicí systém a ventilátory se zcela plynulým řízením otáček a dlouhou životností (60 000 hodin). Vše dohromady umožňuje pokročilou optimalizaci spotřeby datacentra (PUE) a samozřejmě i snížení nákladů.

Pokročilý řídicí systém mezirackového chlazení SAIFOR HDC AISLE umožňuje vzdálenou správu s tříúrovňovou ochranou hesly a volitelně elektronickým zámkem. Zařízení pracuje s čidly výstupní teploty vzduchu a za hodinu dokáže ochladit přes 5000 m3 vzduchu, který je kromě chlazení čištěn filtry typu G4. Maximálního výkonu 36 kW dosahuje SAIFOR HDC AISLE při teplotě vody 12°C a výstupního vzduchu 22°C. Jednotky lze připojit k rozvodu chladicí kapaliny nahoře i dole, vybaveny jsou dvojitým záchytným systémem pro sběr kondenzující vlhkosti či unikající kapaliny.

Modulární systém chlazení SAIFOR SACS (Saifor Advanced Cooling Solutions) zajišťuje chlazení datových a komunikačních center se střední a vyšší hustotou instalované techniky. Zahrnuje chladicí jednotky voda-vzduch, systémy pro řízení toku vzduchu, uzavření uličky a monitorovací a řídicí systémy, které umožňují zvyšovat výkon a efektivitu chlazení v nových i stávajících datacentrech.

SAIFOR HDC

Související