Nástroj pro optimalizaci datacentra

Datum: 10.6.2010

Pokud chcete vy nebo vaši zákazníci zvýšit efektivitu svého datového centra (jinými slovy snížit provozní náklady nebo zvýšit výkon bez zvyšování nákladů a příkonu), tak potřebujete přesně znát aktuální stav, rezervy a vliv testovaných opatření či nových produktů. 

COMPLETE CZ nabízí řešení, které nevyžaduje investice do systémů měření a regulace, a které lze nainstalovat dokonce bez vypnutí jediného serveru – AST Smart PUEmeter. Vzhledem k tomu, že spotřeba průměrného datacentra roste každý rok o 15 % a ceny energií klesat podle všeho nehodlají, stojí každé procento snížení spotřeby za zvážení.

Systém AST Smart PUEmeter se skládá z centrální jednotky vhodné k instalaci do 19“ racku, vybavené potřebnými rozhraními a vlastním serverem, volitelně displejem. K jednotce lze připojit libovolný počet toroidních senzorů k měření okamžitých příkonů jednotlivých zařízení i jejich celků a rovněž teplotní a vlhkostní čidla, instalovaná na klíčová místa. Připojit lze rovněž zařízení komunikující standardními protokoly (např. UPS, MaR).

Přehledy trendů, průměrných i okamžitých hodnot příkonů, teplot a výpočty nákladů, efektivity a emisí CO2 jsou oprávněným osobám k dispozici on-line prostřednictvím webového prohlížeče. K systému, který lze jednorázově zakoupit či pronajmout, jsou rovněž nabízeny konzultační služby, které zjištění transformují do konkrétních rad a doporučení. 

Více o řešení AST Smart PUEmeter najdete zde.

PUEmeter = cesta k efektivitě