Nový systém monitoringu

Datum: 11.11.2011
Vysoká spolehlivost a efektivita jakéhokoliv datového centra je podmíněna kvalitním monitoringem, dohledem a vzdálenou správou.

Společnost COMPLETE CZ majitelům datacenter nově nabízí modulární, otevřený systém monitoringu a správy, který umožňuje napojení na dohledové pracoviště klienta nebo na nepřetržitý dispečink COMPLETE CZ.

Kvalitní monitoring v kombinaci se vzdáleným dohledem a správou podchytí většinu problematických situací ještě před jejich vyhrocením a zvýší tak spolehlivost a dostupnost všech technologií datacentra. Systém dokáže vybrané situace řešit zcela automaticky a ostatní eskalovat na příslušná místa. Monitoring výkyvů spotřeby, teploty, vlhkosti, pohybu osob a kritických stavů umožní průběžné precizní ladění efektivity provozu. Obě oblasti navíc výrazně přispějí ke snížení provozní nákladů datového centra, takže návratnost této investice je poměrně rychlá.

Monitoring datového centra od společnosti COMPLETE CZ lze snadno doplnit do stávajících systémů, kde kromě dohledu umožní i ovládání zařízení. Otevřené API rozhraní a flexibilní licenční politika znamenají úspory při pořízení i budoucím rozšiřování či změnách systému. Uživatel má ve vizualizaci přehled o aktuální situaci a v archivu kompletní historii.

Pokud jsou monitoring, dohled a správa non-IT technologií zajišťovány dispečinkem COMPLETE CZ, má klient provozní parametry a reakční časy v případě poruchy garantovány SLA smlouvou.

Monitoring datového centra

Související