Společnost Alexander Forbes postavila špičkové zelené TIER 3 datacentrum pouze na technologiích Schneider Electric

Datum: 19.5.2013
Alexander Forbes, renomovaná finanční společnost specializující se na krátkodobé a dlouhodobé pojištění a mezinárodní investiční produkty, vybudovala ve svém ústředí ve Stantonu unikátní zelené datacentrum s TIER 3 certifikací pouze na hi-endových technologiích od jediného dodavatele. Pro nás je zajímavé, že k dosažení certifikace pomohly za oblast chlazení také technologie, které jsou běžně v nabídce a realizovaných implementacích COMPLETE CZ.

Pro dosažení vysokých požadavků, které kladl zákazník na chlazení, využil Schneider Electric chladicí architekturu APC InRow, dále výrobníky chlazené vody Uniflair a Uniflair HACS systém zakrytí horkých uliček, což je modulární systémové zakrytí uličky (stropní panel a dveřní systém) pro oddělení chladicího a ohřátého vzduchu mezi rackem NetShelter a chladicím systémem InRow.

Podle Ebena Owena, manažera produktu v Schneider Electric, tento unikátní systém vytváří velmi efektivní oddělené prostředí pro distribuci vzduchu a zabraňuje se tak mísení horkých a chladných vzduchových proudů, což má za výsledek předvídatelnější průběh chlazení. Jen samotná chladicí architektura InRow sníží cenu za energii údajně až o 30 procent.

Nové datacentrum od Schneider Electric bylo postaveno v reakci na zvyšující se nároky společnosti na efektivitu, modularitu a racionalizaci provozních výdajů. Nainstalovaná zařízení a produkty se vzájemně doplňují a dohromady vytvářejí řešení, jehož výsledkem je efektivní, modulární a moderní datacentrum. "Potřebovali jsme vytvořit moderní, zelené datacentrum využívající jedny z nejlepších dostupných značkových produktů, a zároveň je cenově výhodné," shrnuje zadání projektu Davida Niekerka, operační manažer pro IT sítě ve společnosti Alexander Forbes.