Ještě efektivnější zdroje chladu

Datum: 2.5.2013
Společnost COMPLETE CZ na český trh uvádí nejmodernější generaci blokových chladicích jednotek Uniflair s turbokompresory Danfoss Turbocor.

Společnost COMPLETE CZ na český trh uvádí nejmodernější generaci blokových chladicích jednotek Uniflair s turbokompresory Danfoss Turbocor. Díky dlouhodobým zkušenostem s přesným chlazením a rozsáhlým vývojovým kapacitám společnost Uniflair ze skupiny Schneider Electric nabízí u nejnovější řady chillerů BCEC/F maximálně úsporný provoz a prvotřídní technické provedení.

Elegantní blokové zdroje chladu Uniflair BCEC/F jsou určeny pro systémy přesného chlazení komunikačních, datových a kolokačních center či jiných provozů s celoročním non-stop provozem. Efektivita provozu vychází z vlastností turbokompresoru Danfoss Turbocor s magnetickými ložisky a inteligentním elektronickým řízením. Zatímco většina ostatních výrobců pouze přizpůsobí jeden ze stávajících chillerů a osadí jej turbokompresorem, společnost Uniflair vyvinula pro tento špičkový kompresor zcela novou jednotku. Díky plnému využití možností turbokompresoru a doplnění dalších prvků, jako je elektronický expanzní ventil a EC ventilátory, mají nové zdroje chladu vyšší spolehlivost a o 7 až 8 % vyšší efektivitu než podobné produkty na trhu.

Dalšího snížení nákladů až o 35 % lze dosáhnout použitím sálových chladicích jednotek Leonardo, které maximálně využijí možnosti volného chlazení a vypínají kompresor kdykoliv má chladicí kapalina přímo z výměníku dostatečně nízkou teplotu. Jednotky řady BCEF jsou vybaveny inteligentním volným chlazením. Kromě optimalizované spolupráce chillerů a sálových CRAC jednotek Uniflair lze celkové provozní náklady snížit a flexibilitu systému zvýšit použitím systému řízení a regulaceUniflair Master Control. Tento MaR systém dokáže dle aktuálních hodnot teplot a zátěže rozvrhnout výkon jednotlivých zdrojů chladu s ohledem na maximální využití volného chlazení a optimální provozní parametry kompresorů.

Nové zdroje chladu Uniflair BCEC/BCEF se dodávají v kapacitách od 400 do 1.100 kW, s chladivem R-134a, k dispozici jsou též verze se sníženou hlučností a plně redundantní systémy. Chillery jsou v závislosti na výkonu vybaveny 1 až 3 turbokompresory a celkové řešení jednotek usnadňuje budoucí servis a výměny.

Viz též: chlazení serverů, volné chlazení (free-cooling)