Infrastruktura datacenter SAIFOR

Datum: 16.7.2009
Vzhledem k růstu IT i vlastních nároků stále více firem buduje řádnou serverovnu či datacentrum.

Specializované prostory pro informační a komunikační technologie zaručí jejich bezpečný provoz a usnadní veškeré změny instalace i běžnou údržbu. Důležitou součástí infrastruktury jsou stojany, racky, pro techniku i rozvody, jež zahrnují i řešení napájení a upevnění kabeláže, a dále systémy chlazení a monitoringu. Všechny tyto oblasti pokrývá portfolio evropské společnosti SAIFOR, kterou v ČR nově zastupuje COMPLETE CZ.

Společnost SAIFOR má více než 25leté zkušenosti s vývojem a výrobou 19” rackových skříní pro datová centra a serverovny. Do nejnovějšího systému ARCTIC V2 implementovala toto know-how a mnohá na míru šitá řešení, vyvinutá na základě požadavků těch nejnáročnějších klientů. Cílem bylo uvést na trh co nejvýkonnější rackový systém, který bude flexibilní, se snadnou obsluhou a zároveň bude dostupný za zajímavou cenu.

Stojany s nosností 1000 kg se dodávají s výškou 24U, 42U a 47U, šířkou 600 a 800 mm a hloubkou 600, 800, 1000 a 1200 mm. Uzavření lze řešit šesti druhy dveří, přičemž nový typ perforovaných dveří zajišťuje až 81% pasivní prostupnost vzduchu, volitelně je k dispozici manuální či elektronické zamykáním. Podle požadavků instalace je k dispozici celkově 270 doplňkových komponent, včetně přípravy pro příslušenství jiných výrobců (např. APC, Rittal).

SAIFOR dále nabízí několik variant chlazení, které se liší dle typu užití a požadovaného výkonu. Jako doplněk do systému chlazení přes zdvojenou podlahu s obvodovými CRAC jednotkami lze použít řešení CADU (Cool Air Distribution Unit), které se umístí na dno racku a distribuuje chladný vzduch směrem nahoru vyšší rychlostí (a ve větším objemu) než v případě samovolného proudění. Pro jednotlivé stojany s vyšší hustou lze využít buď HTRD (High Thermal Removal Door), což je systém chlazení instalovaný do dveří rackové skříně, nebo SAIFOR Cool Unit, kompaktní modul mezirackového chlazení. Jednotky mezirackového chlazení mohou obsluhovat jeden nebo dva sousední stojany, případně v kombinaci s uzavřením uličky celý segment datového centra. Součástí infrastruktury datacenter SAIFOR jsou komponenty pro vertikální a horizontální uzavření uličky mezi řadami racků, které kromě chlazení může posloužit i k vyššímu stupni zabezpečení.

Součástí nabídky SAIFOR jsou i modulární napájecí zdroje, jednotky pro distribuci energie, dohledový systém a systém dálkové správy s otevřeným rozhraním V24, SNMP, TELNET nebo HTTP, který podpoří bezpečnost a integritu instalace.

Nabídka společnosti SAIFOR je zajímavá svou komplexností, vysokou kvalitou a zároveň otevřeností, která zákazníkům umožňuje bezproblémovou kombinaci s oblíbenými komponenty jiných značek.

Související