Modulární datové centrum s rekordním PUE

Datum: 1.11.2010
COMPLETE na český trhu uvádí unikátní řešení - modulární datové centrum s chlazením AST Smart Natural Freecooling.

Podle údajů evropské společnosti AST Modular je k dispozici další extrémně úsporné řešení datového centra. Modulární datové centrum a jeho patentovaný systém volného chlazení AST Smart Natural Freecooling dosahuje v našich zeměpisných šířkách nevídané efektivity - PUE 1,1 - a ve Skandinávii dokonce 1,07. To znamená, že na 1 000 W příkonu ICT techniky stačí v průměru 100 W, resp. 70 W pro obslužné technologie.

Klíč k úspěchu tkví v přirozeném, tzv. přírodním chlazení, AST Smart Natural Freecooling, které dokáže pracovat v režimu 100% free-coolingu až do venkovní teploty 24°C. V případě naší republiky se jedná o celých 82,8 % hodin v roce. Kontejnerové modulární datové centrum je vybaveno výměníkovým systémem, který maximálně využívá venkovní chladný vzduch a přitom chrání vnitřní prostory před kontaminací, řídí efektivně distribuci vzduchu do studené a horké uličky a upravuje vlhkost.

Díky absenci složitějších pohyblivých částí je systém navíc bezpečnější. Pasivní tepelný výměník vyžaduje oproti běžným systémům chlazení menší údržbu a externí řízení, případné selhání jedné součásti neohrozí fungování celého systému. Modulární datové centrum AST Modular umožňuje stohování modulů kontejnerového datacentra, v nabídce jsou 20', 40' a 53' kontejnery.

AST modulární datacentrum

Související